Патронатні вихователі – тимчасова родина для дитини

В Україні  запроваджується таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини перед тим, як її візьмуть у прийомну сім’ю чи всиновлять.
В Україні про це заговорили у благодійній організації “Партнерство кожній дитині”. У 2009 році вони вперше започаткували такий експеримент у Київській області. На сьогодні там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент хочуть розширити на інші області.
Патронатна родина – це тимчасовий догляд дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Вона потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати. Це тимчасово – на три місяці. Поки дитина там у теплі й безпеці, соціальні працівники будуть працювати з її рідною родиною.
Хто може стати кандидатом у патронатні вихователі?
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини в своєму помешканні та  за  участю членів  своєї  сім’ї.
Завдання патронатних вихователів
• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
• участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною;
• соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;
• забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;
• сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
• сприяння оздоровленню дитини;
• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
• формування прив’язаностей дитини і її батьків;
• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
Патронатний вихователь отримує винагороду за надані послуги. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
Отримати консультацію щодо патронату можна  за телефоном  гарячої лінії «Дитину в родину»  0 800 50 40 42 (дзвінки безкоштовні)  та звернувшись
у  центр  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей  та  молоді  або  службу  у  справах  дітей  Глобинської  райдержадміністрації   за  адресою  м.Глобине, вул. Центральна, 275  т.24 4 03, 24 2 82.

Глобинський  районний центр  соціальних  служб  для  сім’ї,дітей  та  молоді