Патронат над дитиною

Версія для друкуВерсія для друку

В Україні  розвивається  нова форма тимчасового сімейного виховання – патронат над дитиною.
За сприяння благодійної організації «Партнерство кожній дитині», Всесвітнього дитячого фонду та Міністерства соціальної політики України з 2016 року в Україні активно розвивається нова форма тимчасового сімейного виховання – сім’я патронатного вихователя, яка покликана уникнути потрапляння дитини до інтернатних закладів.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти з однієї родини віком від народження до 18 років, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО; – інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини,повнолітнього  члена  сім’ї,який  може  стати  його  помічником, пройшов  курси спеціальної підготовки, має
відповідні житлові умови для надання на професійній основі послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні .

Завдання патронатних вихователів: забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;  соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах; забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;сприяння оздоровленню дитини; створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини; формування прив’язаностей дитини і її батьків; підготовка  до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї не повинен перевищувати 3 місяці. В особливих випадках, термін перебування під патронатом може бути подовжений, але не повинен бути більшим за 6 місяців.
Патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості. Соціальна допомога на дітей та грошове забезпечення патронатному вихователю призначаються і  виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштування  дитини в сім’ю патронатного вихователя.
Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Патронатні сім’ї можуть стати доволі непоганою альтернативою для вчителів, які пішли на пенсію за вислугою років, а також осіб з педагогічною чи медичною освітою, які залишилися без  роботи.

Не можуть брати участь у створенні патронатних сімей особи, обмежені у дієздатності, позбавлені батьківських прав, якщо ці права не поновлені, особи, що перебувають на обліку або лікуванні в психоневрологічному та наркологічному диспансері, а також люди, що вживають спиртні напої і не мають постійного місця проживання.

Запрошуємо до співпраці небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
Більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися, звернувшись до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або служби у  справах  дітей  Глобинської  райдержадміністрації  за адресою: вул. Центральна,275, тел. 24-4-03, 24-2-82.

 

Наверх ↑