Не терпіть і не замовчуйте насильство!

25 листопада  у  всіх  регіонахї  України стартувала акція «16 днів проти насильства»,  яка  триватиме  до  10  грудня  і  проводиться  у  20  країнах  світу.
Початок акції саме 25  листопада є символічним, адже   в  цей  день увесь світ відзначає  Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. А завершується 10 грудня –   в Міжнародний день захисту прав людини.
Метою проведення   акції  є  привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація спільних  дій  органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Найчастіше люди зазнають образ та насилля з боку своїх рідних. Жертвою може стати будь-хто: дружина, яку постійно лає і б’є чоловік; хлопчик, у котрого батьки-алкоголіки; бабуся, від якої відмовилися рідні; діти, зазнаючи сексуальних переслідувань вітчима, співмешканців матері... Домашнє насильство неможливо пояснити лише бідністю чи алкоголізмом, бо ці чинники лише посилюють агресивну поведінку домашніх тиранів. Воно поширене серед людей різних національностей, різного фінансового і соціального статусу. Від насильства з боку чоловіків найбільше страждають жінки, але ця проблема не лише жіноча. Людина, що ґвалтує, б’є свою дружину, ображає усіх жінок і суспільство загалом.  Часто дружина або діти, які захищають матір, переходять межі самооборони. В’язниці переповнені жінками, які вбили своїх чоловіків-насильників. За неофіційними даними, в Україні 50 відсотків жінок у в’язницях, засуджених за вбивство. Вони не бачили іншої можливості самозахисту...
При насильстві в сім’ї майже завжди страждають діти. Жорстоке поводження в родині відчуває на собі чи не кожна друга дитина. Ситуація, коли насильство в сім’ях стало майже буденним явищем, завдає великої соціальної та моральної шкоди суспільству. Виховання дітей в умовах насильства призводить не лише до втрати найдорожчого для людини – життя та здоров’я, а також програмує нове покоління на здійснення насильства, утвердження аморальних стандартів поведінки в сім’ї, колективі, у суспільстві в цілому.
Якщо ви або ваші близькі страждають від домашнього насильства - не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Треба, щоб кожен розумів, що насильство нічим не можна виправдати. Його не треба терпіти й не можна замовчувати. Кожен з нас має сказати «ні!» насильству у власній родині. Бо це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному.