Напередодні великого християнського свята

Напередодні великого християнського свята – Водохреща, з метою попередження виникнення надзвичайних подій та травматизму рятувальники звертаються до жителів та гостей Глобинського району із закликом щодо обережного поводження на водних об’єктах району.
Для всіх, хто планує купання у водоймах на Водохреща рекомендуємо дотримуватися наступних правил :
1. Купатися лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском.
2. З собою варто мати зручний одяг, щоб ви змогли швидко роздягнутися та одягнутися після купання.
3. Перед купанням добре поїсти, хоча б за годину до пірнання (вживання алкоголю категорично заборонено).
4. Перед тим, як зайти до води, треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо.
5. До води необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втраті чутливості ніг. Краще використати капці або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки.
6. Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників.
7. У воду варто заходити поступово (якщо повільно то задубієте, а зашвидкий темп може спричинити неприємності із тиском. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте у воду вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду.
8.  Якщо з вами дитина, уважно слідкуйте за нею під час занурення в воду.
9.  У воді варто бути не більше 30 секунд.
10. Після виходу з води використовуйте сухий рушник.
11. Після виходу з води треба добре розтерти шкіру, одягтися, випити гарячого чаю  (алкоголь не зігріває, а лише шкодить).
Прохаємо з розумінням поставитися до даного питання і подбати про своє здоров’я та безпеку.

За інформацією Глобинського РС ГУ ДСНС України в Полтавській області.