Легалізація трудових відносин

Легалізація заробітної плати залишається відкритою проблемою для держави. Таке явище, як заробітна плата “у конвертах” та праця без оформлення трудової книжки переслідують наше суспільство вже  не один рік поспіль.
Виплата "заробітної плати в конвертах" тільки на перший погляд сприяє зростанню доходів  працівників і підприємців. Насправді це послаблює соціальний захист працівників, причетних до тіньової економіки, зменшує надходження  до бюджетів усіх рівнів  та до державних соціальних страхових фондів і в кінцевому підсумку обертається зубожінням тих, хто навчає і виховує наших дітей, дбає про культурний та професійний розвиток, фізичне та моральне здоров’я нації, забезпечує обороноздатність країни.
За  таких обставин Україна не може створити умови для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей – сиріт.
Закон України № 1058 від 9 липня 2003 року “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“, що набрав чинності з 1 січня 2004року, передбачає що період роботи та одержаний в цей час працівником заробіток, можуть бути враховані при обчисленні пенсії  винятково за умови сплати страхових внесків. Процитуємо поняття страхового стажу, відповідно до вищеназваного закону: “Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнобов'язковому державному пенсійному  страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок” Отже розмір пенсії кожної особи визначають індивідуально, залежно від набутого нею страхового стажу, а що важливіше – від отримуваного нею заробітку, з якого було сплачено страхові внески. Більшу частину цих внесків сплачує роботодавець, тому стає зрозуміло, що порушення ним обов'язку зі сплати внесків позбавляє працівника  частини його пенсії, або й зовсім права на пенсію.
Тож хочеться звернутися до приватного бізнесу із закликом зробити крок назустріч суспільству, відмовитися від “тіньової“ зарплати Це стане проявом піклування про соціальну захищеність своїх працівників, зростанням позитивного іміджу бізнесу, зниженням загрози соціальних конфліктів у суспільстві.

Глобинський відділ обслуговування
                                                                                    громадян ГУПФУ в Полтавській області