І через вісім десятиліть жахаються серця

Великий терор - найменування доби в історії СРСР (1937-1938 роки), коли сталінські репресії було різко посилено та доведено до максимуму своєї інтенсивності. Протягом двох років було арештовано за обвинуваченням в антирадянській діяльності  1548366 чоловік і з них розстріляно 681692  (тобто в середньому розстрілювалося близько тисячі  у день).
27 жовтня – 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох поблизу міста Медвеж’єгорськ у Карелії з нагоди наближення 20-річчя Жовтневої революції було розстріляно 1111 осіб, з них 287 українців та осіб, долі яких пов’язані з Україною.
Саме про ці трагічні події згадували сьогодні учасники меморіального заходу, що відбувся в райдержадміністрації. Серед присутніх – голова райдержадміністрації Вадим Данилевський, перший заступник голови райдержадміністрації Інна Авраменко, заступник голови районної ради Олександр Іванченко, директори загальноосвітніх навчальних закладів, методисти, працівники установ і організацій.
Змістовну тематичну програму підготували художній керівник районного Будинку культури Олена Сліпих і методист районного методкабінету Сергій Срібний. Окрім того, учасники заходу переглянули документальний фільм «Місце злочину - Сандармох». Потому хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх невинно убієнних жертв політичних репресій та голодоморів в Україні.