Два міста і сім районів Полтавщини потрапили до «жовтої» зони адаптивного карантину

Версія для друкуВерсія для друку

До «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 із 28 вересня будуть віднесені дві адміністративні одиниці, тоді як наразі він діє у 14 містах та районах. Таке рішення прийняла Державна комісія з питань ТЕБ та НС на своєму засіданні 24 вересня. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Частина території Полтавщини потрапила до «жовтої» зони. Зокрема, це два міста – Полтава і Миргород – і сім районів – Диканський, Котелевський, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський, Решетилівський і Шишацький.

У «жовтій» зоні встановлені такі обмеження, як відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово; на вході до закладів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів, контроль має здійснювати власник приміщення або організатор події. Крім того, зберігаються обмеження «зеленої» зони. Зокрема, перебування у громадських будівлях у масках або респіраторах, проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів, кінотеатри із заповненістю на 50%, перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць, відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу.

У МОЗ повідомили, що «червоний» рівень діятиме у місті Бережани Тернопільської області та у Тернополі.

«До «червоного» рівня віднесено 2 адміністративні одиниці. Це на 12 менше, ніж було визначено на попередньому засіданні комісії. За новими критеріями, віднесення до «червоної» зони відбувається, якщо захворюваність у 5 разів вища за середню по Україні за останні 14 днів», – зазначив очільник МОЗ.

Міністр повідомив також, що 13 районів, які перебували в «червоному» рівні за результатами засідання Державної комісії з ТЕБ та НС від 18 вересня, а зараз вийшли з нього, продовжать впровадження протиепідемічних заходів відповідно до «помаранчевого» та «жовтого» рівнів.

Так, зокрема, завдяки дотриманню протиепідемічних заходів покращились показники захворюваності в місті Чопі Закарпатської області (зі 170 до 56 на 100 тисяч населення за останні 14 днів), місті Славуті Хмельницької області (із 201 до 139), Волочиському районі Хмельницької області (із 337 до 270), Герцаївському районі Чернівецької області (із 304 до 205).

«Ті адміністративні одиниці – міста або райони, – в яких дотримуються обмежувальних заходів та правил, ми відразу бачимо покращення ситуації», – підкреслив Максим Степанов.

За словами очільника МОЗ, до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки віднесено зараз 111 адміністративних одиниць, що на 26 більше, ніж минулого тижня, зокрема, обласні центри – Івано-Франківськ, Ужгород, Суми, Хмельницький, Харків, Чернівці. Київ буде виключено з цього переліку, і з 28 вересня він знаходитиметься на «жовтому» рівні.

Міністр також повідомив, що в цілому «жовтий» рівень буде встановлено у 259 адміністративних одиницях, що на 23 більше, ніж тижнем раніше. До «зеленого» увійшло 245 адміністративних одиниць.

Максим Степанов додав, що найвищий показник інцидентності за останні 14 днів на рівні району продовжує демонструвати місто Бережани Тернопільської області – понад 688 випадків на 100 тисяч населення, що у понад 17 разів перевищує базовий показник (40 на 100 тисяч населення) та в 6 разів – середній по Україні.

Детальніше – у інфографіці.

Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитись щотижня. За результатами аналізу ситуації в регіонах визначаються рівні розповсюдження коронавірусу. Епідемічні показники на рівні районів та міст обласного значення за посиланням.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України

Наверх ↑