111

До уваги журналістів: розпочато прийом матеріалів на обласний конкурс журналістських робіт

Розпочато прийом матеріалів на обласний конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади – шлях до сталого розвитку громад» на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Полтавської області.Конкурс засновано Полтавською обласною радою з метою підвищення обізнаності населення області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у регіональних та місцевих засобах масової інформаці,ї за методологією, розробленою в рамках Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

На Конкурс приймаються роботи з тематики реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, які висвітлюють:

• мету, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформ, спрямованих на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування;

• добровільне об’єднання територіальних громад (реалізація Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»);

• співпрацю територіальних громад (реалізація Закону України «Про співробітництво територіальних громад»);

• фінансову децентралізацію та ресурсну підтримку місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад від реалізації положень оновлених Бюджетного та Податкового кодексів, нової регіональної політики включно з функціонуванням Державного фонду регіонального розвитку);

• кращі практики органів місцевого самоврядування щодо питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

Учасниками Конкурсу можуть стати автори матеріалів, розміщених вперше в період з 1 червня 2018 року по 30 березня 2019 року в регіональних і місцевих друкованих та електронних ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) та форм власності (державної, приватної, комунальної), які отримали підтвердження щодо реєстрації своїх аплікаційних конкурсних заявок.

Конкурс проводиться та його переможці визначаються в чотирьох номінаціях:

• «Краща онлайн-публікація»;

• «Краща стаття у друкованому ЗМІ»;

• «Кращий радіоматеріал»;

• «Кращий відеосюжет».

У кожній номінації встановлюються по три премії: Перша, Друга і Третя премії. Розмір премій, незалежно від номінації, становить:

• Перша премія – 10 тис. грн,

• Друга премія – 7 тис. грн,

• Третя премія – 5 тис. грн.

Учасник має право брати участь лише в одній номінації Конкурсу, подавши одну конкурсну роботу.

Для участі в Конкурсі необхідно до 1 квітня поточного року заповнити онлайн-заявку на веб-сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації, додати до неї публікацію, або аудіо- чи відеозапис у вигляді посилання (link) на цю роботу, попередньо завантажену автором на файлообмінні хмарні сервіси або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud у форматі вільного доступу.

Урочисте нагородження переможців (лауреатів) Конкурсу відбудеться до Дня журналіста України – 6 червня.

Більш детальну інформацією про участь у Конкурсі можна отримати на веб-сайті Полтавської обласної ради за посиланням: oblrada.pl.ua/index.php/tvorchist/konkurs-zhurnalistskih-robit або на веб-сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації за посиланням: polinfo.gov.ua/polozhennya-pro-oblasnyi-konkurs-zhurnalistskykh-robit. Контактний телефон  (0532) 60-93-54 (відділ взаємодії із засобами масової інформації управління інформаційної політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації).