До уваги осіб, які мають статус депортованих за національною ознакою та досягли пенсійного віку або є особами з інвалідністю

Версія для друкуВерсія для друку

Управління соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації  інформує, що статус та соціальні гарантії осіб, депортованих за національною ознакою визначає Закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». Порядок надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 року №643.          
Для отримання статусу особа, яка вважає себе депортованою за національною ознакою, або її законний представник, подає за місцем проживання чи місцем перебування до райдержадміністрації заяву про надання такого статусу. Протягом 1 місяця з дня реєстрації такої заяви райдержадміністрація  подає до Міністерства соціальної політики для розгляду та прийняття відповідного рішення  копію заяви особи, яка звернулася та відповідні документи. Міністерство соціальної політики не пізніше ніж протягом 3 місяців від дати реєстрації заяви  особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, надсилає  до райдержадміністрації  рішення про надання статусу особи, депортованої за національною ознакою (разом із бланком посвідчення), або відмову в його наданні з обгрунтуванням причин такої відмови. Посвідчення особи, депортованої за національною ознакою, видається райдержадміністрацією.
Відповідно до статті 6 вище зазначеного Закону депортованим особам, які досягли пенсійного віку або є особами з інвалідністю, зокрема, передбачено 50-відсоткову знижку плати жилої площі, комунальних послуг та вартості палива       ( у тому числі рідкого) в межах встановлених норм.  Постановою Кабінету Міністрів від 29.01.2003 року №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» передбачено включення до Реєстру  інформації про осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, у тому числі відповідно до Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». Для взяття на облік в ЄДАРП, як пільговика, депортовану особу, яка досягла пенсійного віку або є особою з інвалідністю, потрібно  надати до відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації (м.Глобине, вул.Гагаріна, 1, приміщення райвійськкомату)   копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред'явити паспорт та надати інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких така особа має пільги та реально ними користується.
За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатися до відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації (м.Глобине, вул.Гагаріна,1 (приміщення райвійськомату) або ж за телефоном: 25-1-04.

Наверх ↑