Ділилися досвідом, планували перспективні напрямки

Версія для друкуВерсія для друку

20 грудня відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку Глобинського району, яке провели виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Інна Авраменко і голова районної ради Володимир Сьомін. Основними завданнями цього консультативно-дорадчого органу є сприяння налагодженню ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування щодо удосконалення державного будівництва, напрацювання новітніх підходів у сфері регіонального розвитку району та вироблення узгодженої позиції щодо соціально-економічного та гуманітарного розвитку району, ефективного використання економічного потенціалу району, підвищення його інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності, підготовка пропозицій щодо визначення першочергових заходів щодо впровадження європейських демократичних стандартів у сфері територіальної  організації місцевого самоврядування, оптимізації співпраці територіальних громад та забезпечення комплексного розвитку територій тощо.
На сьогоднішньому зібранні, на яке були запрошені очільники територіальних громад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, мова йшлася про позитивний досвід розвитку територіальних громад та галузей району. Своїми досягненнями, зокрема, поділилися Гриньківський та Землянківський сільські голови Людмила Оксанчук і Андрій Череп, заступник головного лікаря ЦРЛ Олександр Толстой та начальник відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації Сергій Кулик. Кожен з доповідачів детально зупинився на аспектах виконання перспективних планів розвитку територій і галузей протягом останніх років, підтверджуючи сухі статистичні дані конкретними прикладами та демонструючи відповідні слайди.
Абсолютним лідером у площині розвитку територій населених пунктів Глобинщини можна назвати Гриньківську сільську раду, де реалізовано чималу кількість проектів різноманітних напрямків. Як-то: «Здорові діти – здорова нація», «Сонце і вітер – тепло дітям», «Право людини на безпеку», «Майбутні захисники Вітчизни», «Парк нашого дитинства», «Європейські виміри та орієнтири: хочеш працювати – шукаєш шляхи, не хочеш – шукаєш причини», «Батьківщина Миколи Лисенка – найпривабливіший туристично-екскурсійний маршрут» та ін. Реалізація всіх цих проектів відбувалася за кошти обласного, районного і сільського бюджетів, спонсорської допомоги.
Збільшення обсягів фінансування медичної галузі району дозволило провести додаткові ремонтно-реконструктивні роботи у кардіологічному, хірургічному, паталого-анатомічному, стоматологічному, приймальному та інших відділеннях ЦРЛ, лабораторії, кабінетах ендоскопії, УЗД, поліклініці, створити сучасний кабінет лікувальної фізкультури тощо. Придбано обладнання на сотні тисяч гривень. Суттєвою є й допомога Світового банку, який протягом останніх років надав районній лікарні сучасне медичне обладнання. Отже, не тільки зміцнено матеріально-технічну базу, а й суттєво покращено умови перебування та лікування пацієнтів медзакладу.
Учасники зібрання з цікавістю слухали доповідачів, ставили запитання, ділилися власними думками і планами. А на перспективу домовилися незабаром подати пропозиції щодо формування дорожньої карти розвитку району, на основі якої буде розроблено План перспективного розвитку району на період 2019-2021 років. Вже за місяць відбудеться чергове засідання Ради, на якому цей документ буде затверджено та взято до реалізації.

Наверх ↑