Бути чи не бути школі в Заможному

Давня дискусія щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів не вщухає кілька років поспіль. Період реформ, який розпочато Міністерством освіти і науки, поставив питання закриття малокомплектних шкіл у сільській місцевості на одне з перших місць на порядку денному. Ця проблема є гострою по всій Україні і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається у державі. Найгостріше ця проблема проявляється у віддалених селах, де класи налічують від одного до чотирьох учнів.
Мова йде про оптимізацію мережі навчальних закладів, мета якої не в тому, щоб перекрити дітям доступ до отримання знань, а у тому, щоб дати школярам належні умови для навчання — тобто школу, в якій є теплий клас, їдальня, спортивна зала і головне – високий рівень освіти.  З іншого боку, маленькі школи – це не лише чинник низької якості освіти, а й вагомий бюджетний тягар. Вартість навчання (державні витрати на одного школяра) для сільської місцевості значно зросла.
Така ситуація склалася у Заможненській ЗОШ І-ІІ ступенів, де навчається 15 дітей: 10 - у початкових класах та 5 – у старших. Тут рівень витрат року навчання на одного учня сягає понад 40 тис. грн., і це при середньому нормативові в Україні - біля 9 тис. грн. на рік. Причина цього – низька наповнюваність класів, необхідність утримувати матеріально-технічну та викладацьку базу малочисельної школи.
5 травня у до Заможного завітали голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, начальник відділу освіти, сім’ї і молоді Глобинської райдержадміністрації Віталій Москаленко, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки, помічник-консультант народного депутата України Костянтина Жеваго Любов Качмар, аби вкотре обговорити шляхи вирішення проблеми подальшої освіти дітей у Заможному. Представники районної влади пристали на пропозицію батьківського колективу щодо створення на базі школи навчально-виховного комплексу, де дошкільнята (їх у селі 16) отримуватимуть якісні дозвілля та дошкільну освіту, а діти початкових класів (їх 10) матимуть можливість продовжувати навчання в рідному селі. Шляхом створення НВК вирішиться питання збереження початкової школи в селі та охоплення дітей дошкільного віку навчанням і вихованням. Та оскільки до 1 вересня залишається  не так багато часу, а необхідно буде вирішити низку організаційних та програмно-методологічних питань, активізуватися мають усі: вчительський та батьківський колектив, місцева громада, керівники місцевих підприємств та установ. Свою підтримку та допомогу ініціативній групі по створенню НВК у Заможному пообіцяли і голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, і помічник-консультант народного депутата України Костянтина Жеваго Любов Качмар.