Будинок ветерана: бути чи не бути

12 лютого відбулася нарада по питанню відновлення роботи районного будинку для ветеранів, престарілих та одиноких мешканців, яку провів  перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод. В нараді також  взяли участь  голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, заступник голови районної ради Валерій Іванченко, міський голова Станіслав Джусь, голова районної ради ветеранів Іван Мошляк, керівники відповідних міських та районних служб, представники ради ветеранів.
Учасники зібрання поставили за мету розібратися з тим, що потрібно зробити для того, аби будинок престарілих відновив свою роботу. Здавалося б, вже багато для цього зроблено: відремонтовано приміщення, зроблено опалення, розроблено Положення і Статут громадської організації «Соціальна турбота», але залишається питання — хто і за який рахунок буде утримувати і фінансувати будинок престарілих?
Глобинський міський голова Станіслав Джусь надав чіткі роз'яснення, що на сьогодні міська об'єднана територіальна громада взяла на себе фінансування пільгового перевезення населення (340 тис.грн.), забезпечення харчування дітей в школі (600 тис.грн.), утримання дитячих позашкільних закладів (школа мистецтв — 1 млн.268 тис.грн), співфінансування Територіального центру (998 тис.грн.). І співфінансувати будинок престарілих міська рада зможе лише у другому півріччі, за умови затвердження відповідної Програми та перевиконання бюджету, іншого шляху немає.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Замогильна наголосила, що в районі діє Програма соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян, і є два будинки ветеранів - у Святилівці та Манжелії, на які витрачається щорічно з районного бюджету майже 1 млн.грн. Втручатися ж в діяльність новоствореної громадської організації органи влади не мають права.
Перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод зазначив, що завдання влади працювати для людей –  немає нічого важливішого, ніж діти і люди похилого віку, бо вони беззахисні. У вирішенні даного питання потрібен системний підхід, не можна надіятися тільки на спонсорську допомогу. Запрпонував знайти авторитетну, ініціативну людину, яка б очолила громадську організацію, могла залучати спонсорські кошти і акумулювати їх на рахунку організації, а міській владі розглянути дане питання на засіданні профільної депутатської комісії і розробити відповідну програму. Високопосадовець  пообіцяв також розглянути питання в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації і сприяти виділенню коштів на співфінансування будинку престарілих з обласного бюджету.