30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Версія для друкуВерсія для друку

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, ключовим завданням якого є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привернення  уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.
Проблема торгівлі людьми є актуальною і  для України – щороку до рук торговців людьми потрапляють близько 7 тисяч українців, як за кордоном так і в рідній країні, а що ж стосується світової статистики, то нині у світі аж понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці.
Багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні...  Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

Громадські  організації  визначили  найпоширеніші  міфи  про  торгівлю  людьми:
1.Торгівля людьми – це проституція.
Ні!
Проституція є лише одним із багатьох способів експлуатації людей. Торгівля людьми означає сучасне рабство, в якому людей використовують і для проституції, і в будівництві, і в сільському господарстві, і на шкідливому виробництві, і в дитячій порнографії, і навіть як донорів органів.

2.Торгують лише молодими жінками.
Ні!
Проблема торгівлі людьми стосується не лише молодих жінок. Дорослих чоловіків і хлопчиків-підлітків використовують на примусових роботах, а літніх та молодих жінок примушують виконувати господарську роботу. Є випадки, коли жебрацтвом змушували займатися навіть трьохлітніх дітей.

3.Жертвами торгівлі людьми стають лише неосвічені люди.
Ні!
Багато жертв торгівлі людьми мають неповну або повну вищу освіту, більшість з яких – городяни. Ними можуть стати бухгалтери, медсестри, вчителі, льотчики, інженери – кожен із вас.

4.Мої друзі не можуть мене продати.
Ні!
На жаль, торгівці людьми – це не лише незнайомці. Друг, якому довіряєш, знайомий або член сім’ї може запропонувати вам роботу, яка насправді виявляється пасткою, що закінчується примусовою працею. Часто вони і самі не знають, що насправді вербують вас для продавця. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію роботи, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропонує.
Для перевірки легальності роботи посередника з працевлаштування за кордоном звертайтеся до МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ: (044) 289-50-97, щоденно з 17:00 до 18:00.

5.Людьми торгують лише за кордоном, але не в моїй країні.
Ні!
Випадки торгівлі людьми трапляються не лише за кордоном, а й в Україні. Людей обманом намовляють погодитися піти на нову роботу, а все закінчується рабством. Дітей відвозять в інше місто і примушують жебракувати на вулиці. Їх існування повністю залежне від тих, хто їх утримує.

6.Поїздка за кордон цілком безпечна.
Ні!
Виїжджаючи за кордон для роботи, навчання або як турист, ви наражаєте себе на небезпеку, якщо не володієте повною і точною інформацією. Перед від’їздом дізнайтеся більше про правила та закони країни призначення, де можна отримати інформацію і допомогу, з ким у місці вашого перебування можна зв’язатися в разі необхідності. Зробіть копії документів.

7.Зі мною такого ніколи не трапиться.
Ні!
Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто. Торгівці винаходять все хитріші й хитріші способи обману, на які піддаються навіть розумні й освічені люди. Ніхто не застрахований від цієї загрози. ЇЇ можна уникнути тільки знаючи про цей ризик і знаючи, як себе захистити.

8.Жертвам торгівлі людьми ніхто не допомагає.
Ні!
Жертви торгівлі людьми можуть розраховувати на допомогу в психологічній реабілітації та початку нового життя вдома. Державні органи та партнерські громадські організації надають безкоштовну та анонімну медичну, психологічну та юридичну допомогу, проводять професійне навчання, допомагають сім’ям постраждалих тощо.

9.Той, кого продали в рабство, завжди може повернутися.
Ні!
Жертви торгівлі людьми позбавлені фізичної свободи, в них віднімають особисті документи, їхнім сім’ям погрожують. Жінок і дівчат, яких змушують займатися проституцією, шантажують погрозами розповісти про це близьким або друзям. Діти, продані в рабство, знаходяться в повній залежності від тих, хто їх експлуатує. Торгівці також користуються тим, що їхні жертви бояться кримінального переслідування і депортації в разі спроби звернутися по допомогу. Вирватися з цих тенет та повернутися додому вдається не кожному.

Будьте  обізнаними!  Захистіть  себе!
Національна безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
(працює на базі Представництва міжнародної організації з міграції в Україні):
527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

 

Глобинський  районний  центр соціальних  служб
  для  сім’ї, дітей  та  молоді

 

Наверх ↑