3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Генеральною Асамблеєю ООН визначено 3 грудня як Міжнародний день людей з інвалідністю.
Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини, участь осіб з інвалідністю в житті суспільства, а також привернення уваги до проблем цієї категорії громадян.
В Україні відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. Наша держава взяла на себе конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення людей з особливими фізичними потребами, створення для них гідних умов життя – надала низку пільг, конституційно ґарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в основних сферах життя.
В основі принципу соціального захисту людей з особливими потребами  лежить не лише соціальне забезпечення, а й їх захищеність через створення відповідних умов та рівних можливостей. Реалізація саме цих завдань – пріоритет у роботі Фонду соціального страхування України, що опікується відновленням здоров'я потерпілих на виробництві, відшкодуванням матеріальної шкоди застрахованим особам та членам їх сімей у разі настання певного виду страхового випадку.
Станом на 01 листопада 2019 року Хорольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – відділення) опікувалося 5134 страхувальниками та близько 21,9 тисяч  застрахованих осіб Хорольського, Семенівського та Глобинського районів. Кількість справ потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання склала 280 шт., а також 35 електронних справ осіб, тимчасово переміщених із Луганської та Донецької областей. Окрім того, на обліку в відділенні перебувають та отримують щомісячні страхові виплати 285 потерпілих на виробництві, із них 17 – отримують виплати у зв’язку з втратою годувальника. За десять місяців поточного року сума виплачених коштів потерпілим на виробництві склала 7,0 млн грн. Серед загальної кількості потерпілих – 185 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, з яких 4 – особи з інвалідністю І групи, 32 – ІІ групи та 149 – ІІІ групи, а також 83 потерпілих, які мають відсоток втрати працездатності без інвалідності. Усі потерпілі на виробництві вчасно й у повному обсязі отримують належні страхові виплати.
Результатом роботи працівників відділення є створення функціонального, налагодженого порядку надання потерпілим на виробництві медичних та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду. До таких послуг належать: відшкодування витрат на санаторно-курортне лікування; на технічні та інші засоби реабілітації; відшкодування вартості ліків та лікарських засобів, придбаних через аптечну мережу; витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування; компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю.
Лише спільними зусиллями можливе подолання існуючих проблем щодо забезпечення всіх прав людей з інвалідністю. Переймаючись буденними проблемами, людство повинне замислюватися над непростою долею осіб, що отримали каліцтво та першочергово потребують сторонньої допомоги, уваги й підтримки.
Тож хочеться побажати всім людям з особливими потребами витримки, мужності, оптимізму, віри  й достатку в рідних оселях. Міцного вам здоров'я, щастя та успіхів у всіх справах.

Колектив Хорольського відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Управлінням соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації постійно проводиться робота з реалізації державних програм в напрямку соціального захисту осіб з інвалідністю. Так, протягом 2019 року забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації 379 осіб з інвалідністю на загальну суму 1021989,54 грн., санаторно-курортним лікуванням - 16 осіб з інвалідністю, організовано проходження курсу соціальної реабілітації в Центрі соціальної реабілітації (м.Кременчук) 11 дітям з інвалідністю на загальну суму 58500 грн. та 2 дітям з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу у державній реабілітаційні установі «Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» та у ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» на загальну суму 30590 грн.
У разі виникнення додаткових питань телефон для довідок: 24-9-37.

Начальник відділу по контролю
за правильністю призначення і