1 березня – День пам’яті з нагоди 75-х роковин із часу Корюківської трагедії

Корюківка - найбільше поселення в Європі, повністю знищене нацистами в рамках каральної операції під час Другої світової війни. 1 – 2 березня 1943 року у цьому селі на Чернігівщині відбулося масове вбивство 6700 селян, вчинене загонами СС та угорської військової жандармерії. Убивство мирних мешканців було каральною операцією угорських підрозділів у відповідь на дії радянських партизан, які кількома днями раніше – 27 лютого – напали на місцевий гарнізон, що складався в основному з угорських військових,, убивши при цьому 78 солдатів. Каральні загони зігнали мешканців села у його центрі та розстріляли їх. Далі вони пройшлися вулицями Корюківки, заглядаючи в кожну хату і вбиваючи людей. Будинки підпалювали, людей хапали і живцем кидали у вогонь. 9 березня фашисти повернулися до Корюківки та спалили заживо тих поодиноких мешканців, яким вдалося втекти раніше. Корюківка була спалена практично повністю. Населення, яке там проживало, знищене.